Земјоделец загина откако му се превртел тракторот

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е пронајдено тело на човек од штипското село Стар Караорман, кој загинал при несреќа со трактор.

„На 13.10.2021 во 22.06 часот во СВР Штип, било пријавено дека во 21.50 часот во атар на с.Стар Караорман, штипско, бил пронајден починат К.Ц.(43) од с.Стар Караорман.

Според пријавеното, околу 16.00 часот тој отишол да врши земјоделски работи со трактор, при што се превртел и починал. Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош Штип. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Штип, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови

А1он

70 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

А1он

Судското рочиште меѓу „Интракат“ и штипски „Бетон“ закажано на 3 декември

А1он

Апелацискиот суд во Штип ја зголеми казната на возачот кој ја прегази Верица Белчовска

А1он

Милевски со порака до општините да користат „Северна“

А1он

Штипските советници од ВМРО-ДПМНЕ ќе го чекаат заклучокот од инспекцискиот надзор

Ана Ололовска