Зечевиќ од Присојница: Маврово и Ростуше ќе продолжи со напредокот со глас за Куртовски и СДСМ

Од:

Генералниот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ попладнево беше меѓу граѓаните на општина Маврово и Ростуше.

dobivaj vesti na viber

На маалска средба во населеното место Присојница, Зечевиќ истакна дека Медат Куртовски и СДСМ во изминатиот период реализираа бројни проекти што го унапредуваат квалитетот на живот на сите граѓани.

Генералниот секретар ги повика граѓаните на 20 август да го дадат поддршка на програмата и понудата на Куртовски и СДСМ затоа што тоа е гаранција дека Маврово и Ростуше ќе продолжи да се развива како модерна европска општина.

,,Мештаните на Присојница знаат дека СДСМ ветеното го исполнува. Изградба на локалниот пат “Надабје” до селото Присојница, локалниот пат со кој се поврзуваат населените места Присојница и Аџиевци…Над 60 проекти се реализирани во општината Маврово и Ростуше, а уште толку од кои и капитални проекти кандидатот за градоначалник Медат Куртовски има предвидено во новиот мандат.Со глас за Медат и СДСМ, Маврово и Ростуше продолжува по патот на напредокот, да гласаме за број 1″ порача Зечевиќ.

Би можело да ве интересира

Зечевиќ: Новото време налага нови доктрини, европскиот пат е новиот македонизам

Зечевиќ: Современиот македонизам е европската перспектива

Горан Наумовски

Зечевиќ во Кичево: Големината на СДСМ е во државничките одлуки за иднината на земјата

Зечевиќ: Со СДСМ, иднината на младите генерации е европска

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Зечевиќ од три општини со кои владееше СДСМ за адвокатски услуги инкасирал 30.000 евра за три години

Зечевиќ не се тестирал на 19 јануари, објасни директорката Бухова по обвинувањата дека и тој на Водици заразен го ширел вирусот

Маја Илиевска-Пачемска