Затворена кафеана во Тетово, приведена сопственичката

Од:

Полициските службеници од СВР Тетово вчера ја привеле сопственичката на угостителски објект во градот кој работел и покрај забраната која е на сила. Во објектот имало неколку гости.

„На 17.04.2021 во 13,10 часот полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект на ул.“120“ во Тетово кој бил отворен и во кој биле послужени неколку гости. Објектот бил времено затворен од Државен пазарен инспекторат, а сопственичката Ј.Б.Н.(49) била лишена од слобода и по целосното документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава“ – информираат од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска

Татко и син од Крушево со пила се заканувале на шумочувари

Ана Ололовска

Тетовец им подлегна на повредите откако бил прегазен со возило

Ана Ололовска

Приведен битолчанец по обид за силување малолетничка

Ана Ололовска

34 прекршувања на забраната за движење, 396 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Ана Ололовска