Затворен угостителски објект во гостиварско, приредувал игри на среќа без лиценца

Од:

Полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во содејство со Управата за јавни приходи, вчера во 17:10 часот извршиле контрола во угостителски објект во село Добридол, гостиварско, сопственост на Е.Џ.(32) од Добридол при што констатирале дека нелегално се приредуваат игри на среќа.

Како што информира МВР, при контролата било констатирано дека во објектот, без лиценца, нелегално се приредуваат игри на среќа, поради што времено му била одземена целокупната опрема за приредување на игри на среќа.

По расчистување на случајот, против Е.Џ. ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Ќе ве дробам, ќе ве сечам парче по парче“ – таткото на детето од Кочани им се заканува на тепачите

Жарко Настоски

Здружението на правници Роми ги поздравува мерките на полицијата околу случајот со тепање дете во Кочани

Жарко Настоски

Велешанец криел кокаин во лева патика, го фатиле на автопат

Жарко Настоски

ОЈО Тетово почна истражна постапка против жител на Порој за производство и препродавање дрога

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје баран со потерница за издржување затворска казна

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран по потерница за даночно затајување

Ана Ололовска