Запленети стебла од марихуана во атарот на делчевското село Град

Од:

Запленети се стебла од марихуана во атарот на делчевското село Град. Стеблата биле пронајдени во координирана акција на делчевската полиција и Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност Штип и се предадени на вештачење од страна на јавен обвинител.

– Стеблата со марихуана се пронајдени во месноста ,,Суви дол” во атарот на делчевското село Град, каде наши екипи запленија 12 стебла марихуана. Растенијата се високи од 75 сантиметри до 3 метри и истите од страна на Јавен обвинител при ОЈО Кочани се предадени на вештачење, информираа од делчевската полиција.

Се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана

Жител на Здуње доби притвор, полицијата му пронајде марихуана во домот.

Ана Ололовска

Двајца жители на гостиварско Здуње осомничени за илегална продажба на марихуана

Жарко Настоски

Заев: Ќе се дозволи секој граѓанин да одгледува две-три стебла марихуана, под строга контрола

Жарко Настоски

Алијанса: Заев го форсира законот за марихуана за да ги покрие криминалите со дрога во кои се вмешани луѓе од власта

Жарко Настоски

Дел од украдената марихуана од валандовско е во Косово, вели Заев

Жарко Настоски