Запленети 13.203 петарди во Охрид

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека биле запленети 13.203 петарди во охридска продавница.

„СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Ш.(47) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. При претрес во негова продавница во Охрид полициските службеници пронајдоа и одзедоа 13.203 различни видови петарди“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен жител на Студеничани за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен 19-годишен крадец, расчистени три кривични дела

Ана Ололовска

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин

Ана Ололовска

Приведен дилер од радовишко, пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Приведено момче кое украло електричен тротинет од скопјанка

А1он

Приведен крадец во Шутка, украдените премети вратени на сопственикот

А1он