Загина возач на влекач, излетал од коловоз на регионален пат меѓу Идризово и Петровец

Од:

Д.Т. (36) од скопското село Ржаничино, кој управувал товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот по што загинал.

Како што се наведува во МВР-билтенот, вчера во 18:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека Д.Т. излетал од коловозот во скопското село Дрма, поточно на регионален пат меѓу селата Идризово и Петровец.

Возачот починал на местото на настанот. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР-Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Го убив мажот, ме тепаше – A1он со жените зад решетки

Катица, Јанкулоска, Боки – како познатите затвореници се однесуваат во затворот?

(ВИДЕО) A1он во Идризово: Бегствo од затворот – Тунелот пропадна, но не и обидите

Анита Петровска Рајковиќ

Запален уште еден автомобил на затворски чувар од Идризово

А1он

Арамија „плати“ со живот поради кражба на камион од опасен газдата

Управа за извршување на санкции: По добиени информации за планирано бегство, во изминатите два месеци подигната е безбедноста во КПД Идризово

Ана Ололовска