Загина велосипедист од Македонски Брод

Од:

Вчера попладне, околу 14.50 часот на регионален пат Скопје–Македонски Брод, кај место викано „Бабин дол“, патничко возило „мицубиши“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 47-годишниот Г.В. од Македонски Брод, удрило во велосипедистот С.П. на 65-годишна возраст, исто така од Македонски Брод.

По незгодата, велосипедистот бил пренесен во Здравствена установа Македонски Брод, каде од здобиените повреди кај него била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициска станица Македонски Брод.

Би можело да ве интересира

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Ана Ололовска

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

Ана Ололовска

Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Ана Ололовска

Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Ана Ололовска

Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

Ландов

Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загинаа деветгодишно дете и мотоциклист

А1он