Загина 74-годишен возач на мотокултиватор

Од:

МВР извести дека вчера во 12.40 часот во полицијата во Делчево е пријавено дека на патот Делчево – планина Голак, над манастирски комплекс „Балаклија“, С.С.(74), управувајќи мотокултиватор, изгубил контрола и излетал од патот.

– Од здобиените повреди С.С. починал, а лекар од Клиничката болница од Штип констатирал смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Делчево – извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Велешанецот кој беше пријавен за исчезнат загинал во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Горан Наумовски

Загина велосипедист на регионалниот пат Осломеј-Кичево

Американска спортска ѕвезда загина во страшна сообраќајна несреќа

Горан Наумовски

Пресврт во истрагата за случајот со загинатиот Србин на Кипар

Момче од Облешево почина во сообраќајка на локалниот пат кон селото Бања

Загина тракторист во струмичко Дабиле

Горан Наумовски