Загина 56-годишен маж откако со трактор удрил во ѕид и се превртел

Од:

Вчера околу 15:40 часот на локален пат село Матејче, Општина Липково, кумановско, трактор „урсус“, без регистарски ознаки, управуван од 56-годишниот Б.И. од село Матејче, удрил во ѕид и се превртел.

Б.И. бил пренесен во Ургентен центар Куманово, каде од лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Ана Ололовска

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

Ана Ололовска

Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Ана Ололовска

Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Ана Ололовска

Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

Ландов

Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загинаа деветгодишно дете и мотоциклист

А1он