Заев: Секој ден се среќаваме со Ахмети

Од:

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев потврди дека секој ден се среќаваат со лидерите на партиите од парламентарното мнозинство со цел да се договорат дали да се вклучат во дебатата или да продолжат со молкот.

dobivaj vesti na viber

– Внимателно работиме на следните чекори за деблокирање на Собранието, избор на претседател, а потоа и мирен трансфер и гледаме да не направиме нешто што ќе му оди во корист на политичкиот противник, рече Заев.

Лидерот на СДСМ потврди дека за кратко време ќе се избере собраниски спикер и дека мораат да бидат внимателни за да не се предизвикаат инциденти.

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

Електричните возила e-go ќе се произведуваат во Тетово

Ана Ололовска

Протоколите за пристапување на Финска и на Шведска во НАТО на дневен ред на седница на Собранието

(ВИДЕО) Џафери се налути и се закани дека ќе го распушти Собранието бидејќи немаше кворум: Ова не може да се толерира

Кристијан Ландов

Владата со препораки за ослободување од работни обврски на бремените жени и хронично болните лица

Ана Ололовска

Македонија ќе гаси пожари во Грција, ќе се испрати хеликоптер и војници

Ана Ололовска

Укината царината за увоз на масло за јадење до крајот на годината

Ана Ололовска