Заев најави лидерска средба до крајот од годинава

Од:

Премиерот Зоран Заев најави дека до крајот на годинава ќе се одржи лидерска средба на која теми ќе бидат евроинтеграциите, ковид-кризата и други прашања од интерес на граѓаните. На прес-конференција за 100 дена Влада, Заев рече дека очекува лидерската да ја свика претседателот Пендаровски, но ако не биде така тој ќе ја организира средбата на лидерите на партиите.

dobivaj vesti na viber

„Лидерска средба ќе има заради европските интеграции на земјава и состојбата со ковид-19. Исто така почнуваме со проектот за изградба на нов Клинички центар во Скопје и добро е и опозицијата да биде вклучена во еден вакво капитален проект за нашата земја“, рече Заев.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ковачевски: Не смее да се дерогира улогата на Собранието, лидерска средба врз база на уцени нема да има

Ана Ололовска

Заев: Се договоривме за конечно сите да повикаме на учество на пописот

Жарко Настоски

Средбата со Заев беше успешна, целта ни е да спасиме што повеќе животи, вели Мицкоски

Жарко Настоски

Заев се откажа од лидерска по објавата на Мицкоски: Не гледам повеќе причина за тоа

Катерина Павлова-Николовска

Пендаровски не планира да свика лидерска средба

Жарко Настоски

Заев останува на ставот за избори во јуни, очекува договор следната недела

А1он