Заев најави лидерска средба до крајот од годинава

Од:

Премиерот Зоран Заев најави дека до крајот на годинава ќе се одржи лидерска средба на која теми ќе бидат евроинтеграциите, ковид-кризата и други прашања од интерес на граѓаните. На прес-конференција за 100 дена Влада, Заев рече дека очекува лидерската да ја свика претседателот Пендаровски, но ако не биде така тој ќе ја организира средбата на лидерите на партиите.

„Лидерска средба ќе има заради европските интеграции на земјава и состојбата со ковид-19. Исто така почнуваме со проектот за изградба на нов Клинички центар во Скопје и добро е и опозицијата да биде вклучена во еден вакво капитален проект за нашата земја“, рече Заев.

Би можело да ве интересира

Ковачевски му понудил пет министерски места на Мицкоски оти не му важен резултатот од следните избори

Орце Костов

Мицкоски: Ковачевски предложи широка влада со петмина министри од ВМРО-ДПМНЕ, јас влада без ДУИ

Орце Костов

Ковачевски со предлог до Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе добие избори ако гласа за уставните измени

Орце Костов

Средба на Ковачевски и Мицкоски за уставните измени

Ана Ололовска

Ковачевски и Мицкоски нема да зборуваат за предвремени избори, само за ЕУ и за односите со соседите

Орце Костов

Следната недела средба меѓу Ковачевски и Мицкоски

Ана Ололовска