Заев до пратениците од опозицијата: Ова е срамна непочит кон македонските граѓани

Од:

Еве ја цела апсурдност и нелогичност на блокирањето на Собранието од опозицијата. Еве го односот на Мицкоски и нa дел од пратениците од опозицијата кои дејствуваат по неговите опасни насоки. Ова е срамна непочит кон македонските граѓани, напиша попладнево премиерот Зоран Заев на Фејсбук откако денеска беа објавени дел од амандманите што опозициските партии ги поднеле, а се однесуваат на измените на собранискиот Деловник и можноста за онлајн гласање на пратениците заразени со Ковид-19.

Заев ги повикува пратениците од опозицијата да не посегнуваат кон загрозување на помошта за лозарите, пензионерите, самохраните родители, филмските работници, за сите граѓани.

Еве ја цела апсурдност и нелогичност на блокирањето на Собранието од страна на опозицијата. Еве го односот на Мицкоски и…

Posted by Zoran Zaev on Wednesday, 2 December 2020

Би можело да ве интересира

Почна амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година, поднесени 272 амандмани

Горан Наумовски

Од денеска почнува амандманската расправа по Предлог-буџетот за 2024 година

(ВИДЕО) Апасиев: Терористот треба да сфати дека нема веќе играчки со Левица, ќе бидеме порадикални

Александар Тодески

Заврши собраниската расправа за изборот на Дабовиќ Анастасовска за уставен судија

Џафери: Полицијата изврши увид, Крмов ќе треба да ја плати направената штета

Горан Наумовски

Собранието го донесе новиот Деловник за работа, ќе се применува од следниот парламентарен состав