Вучиќ: Големите пријатели на Зоран Заев се пофалија дека го затвориле Чавков на 18 години

Од:

Српскиот претседател Александар Вучиќ на прашање зошто нема ниту една реакција од амбасадите на западните земји за упадот во РТС, кажа не е загрижен поради тоа зошто битна му е поддршаката на народот.

Амбасадорите нека си ја работат својата работа, мене ме интересира само народот, рече Вучиќ.

-Кај нас имаат двојни аршини. Западните амбасадори не го осудија упадот во РТС, а го осудија тие што не им се допаѓаат исиот момент кога упаднаа во македонското собрание.

Големиот пријател на тајкунот Ѓилас и на тајкунот Јеремиќ, Зоран Заев, се пофалија како го осудија министерот за внатрешни работи Чавков на 18 години затвор, затоа што не спречил граѓаните да влезат во парлманетот. Па таа логика ние требало да ја разгледаме одговорноста на министерот Небојша Стафановиќ што не спречи да влезат насилниците во РТС.

Србија ќе ја зачува стабилноста, и ќе ги победи хулиганите. Има криминалци од овде од Белград кои сакат да работата во Скопје, бандите кои ги избркавме од овде Саша Мирковиќ, Башановиќ кој крадеше гаќи во шопинг мол, сега е голем советник и многу важен , да не збирувам повеќе сега, рече Вучиќ.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Одбележувањето на Свети Сава за нас и за нашата држава е порака за заедништво, почит и меѓусебна соработка

(ВИДЕО) Вучиќ од Скопје: Србите немаат поблизок народ од Македонците

Катерина Ѓуровски

Пендаровски: Врвен приоритет на македонската држава е негувањето на соживотот во нашето мултиетничко, мултијазично и мултирелигиско општество

Катерина Ѓуровски

Ковачевски за средбата со Заев и Ахмети: Зборувавме за настапот на партиите на изборите и за членството во ЕУ

Александар Тодески

Хакер го откри планот на Берлин: Да се донесе опозицијата на власт, да се признае Косово

Предраг Петровиќ

Дојава за бомба во РТС