Вработена во казино лажела дека била ограбена

Од:

Во СВР Тетово вчера бил извршен службен разговор со А.К.(37) од Тетово.

„На 9.5.2024 во 12 часот таа лажно пријавила дека околу 8.20 часот на паркинг простор од казиното каде што работела, едно лице со закана ѝ ги одзело парите од дневниот промет во казиното, а во текот на вчерашниот ден сама се пријавила во полициска станица“, извести полицијата.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Големо невреме проследено со дожд и град го зафати тетовскиот регион

Предраг Петровиќ

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Агнеса Органџиева ќе биде домаќин на лотариите во Grand Cassino Admiral

Горан Наумовски

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Убиство во тетовско Боговиње

Ми ставиле да платам и канализација, а ние во сокакот немаме канализација – тетовци три месеци добиваат погрешни комунални сметки