Возило на итна медицинска помош кое што превезувало дете со изгореници удрило во дива свиња

Од:

Директорот на Општата болница Велес, Димитар Стровјаноски на Фејсбук сподели дека возило на итната медицинска помош, носејќи дете со изгореници на клиника имало сообраќајна несреќа, удирајќи дива свиња на патот.

Во несреќата немало жртви, но со лесни повреди се здобила сестраната која била во придржуба на пациентот.

Пациентот и повредената медицинска сестра, со возило на итната медицинска помош од Скопје биле пренесени во Ургентниот центар во Скопје.

По увидот од страна на полициските службениците, оштетеното возило било отстрането со шлеп-служба.

Би можело да ве интересира

Есенска акција за генерално чистење на скопските општини

А1он

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: На повидок нов скандал, дали Шилегов ќе ја отуѓува на приватна компанија новата градска куќа?

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Скопје стана касапница на кучиња скитници и преплашени граѓани

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов наместо работа се занимава со крпење на улици, зад кои стои сомнеж за дебела заработка

Ана Ололовска

Затворен за сообраќај крак на улица „Христо Татарчев“

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов да ги слушне барањата на скопјани за изградбата на подземна сообраќајница на Кале

Ана Ололовска