Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип по што го напуштил местото

Од:

Петгодишно девојче од Пробиштип е повредено откако во неа удрило патничко возило марка „пежо“, со непознати регистарски ознаки, по што возилото го напуштило местото.

Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа се случила вчера во 15.45 часот на ул.„Јаким Стојковски“ во Пробиштип.

“Во незгодата со повреди се здобило детето и било пренесено во Здравствен дом – Пробиштип за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Пробиштип”, наведуват од МВР.

Би можело да ве интересира

Загина 33-годишен мотоциклист од Тетовско

Ана Ололовска

Поведена постапка за убиство на женско лице кое беше пронајдено во атар на Горно Оризари

Ана Ололовска

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Ана Ололовска

Тринаесет лица повредени во тешка сообраќајна несреќа кај штипското село Лакавица

А1он

ВИДЕО: Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, километарски гужви од Стража до Гостивар

Кристијан Ландов

Криумчар на мигранти и полицаец се бркале низ Скопје, завршиле во реката Вардар со повреда на полицаецот

Ана Ололовска