Возач удрил во пешак па побегнал

Од:

Непознато патничко возило вчера во 8 часот удрило во пешак по што го напуштило местото на настанот, информираат од МВР. Несреќата се случила на на крстосницата од булеварот „Видое Смилески Бато“ и улицата „Браќа Миладиновци“ .

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот кој бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР-Тетово.

Би можело да ве интересира

Возило на тим на Црвениот крст излетало од патот на Водно

Ана Ололовска

Министерот Чулев во работна посета на ПО Шуто Оризари

Ана Ололовска

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

Ана Ололовска

15-годишник прободен со нож во физичка пресметка во Тетово

Ана Ололовска

Петровска: Започната е истрага за групата каде се споделуваат порнографски фотографии од средношколки

Ана Ололовска

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Ана Ололовска