Возач сакал да гази полицајци на патот Прилеп-Битола, им ги удрил службениот мотор и колата

Од:

Возач на автомобил со бугарски таблички се обидел да удри во полициски мотор, а потоа и да бега од полицајците, вчера на патот Прилеп-Битола, соопшти МВР. Возачот потоа го оставил автомобилот и избегал, а возилото се вратило наназад и тогаш удрило во моторот и во полициски автомобил „Шкода Јети“, велат од полицијата.

На 10.05.2021 во 18.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 14.20 часот, додека полициски службеници извршувале работни задачи, патничко возило „Фолксваген Шаран“, со бугарски национални ознаки, кое се движело на магистралниот пат Прилеп – Битола се обидело да удри во мотор „бмв“, сопственост на МВР, а во близина на с.Лагово возачот го запрел возилото и избегал, додека возилото се придвижило назад и удрило во моторот „бмв“ и патничко возило „јети“, и тоа сопственост на МВР. По целосно расчистување и документирање на случајот, против возачот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Четири дена нема да се издаваат никакви лични документи, МВР се сели на нов систем

Жарко Настоски

Групна ноќна тепачка на паркинг во Куманово

Жарко Настоски

За шест часа, 66 возачи се казнети на автопатот Скопје-Велес и скопска обиколница поради брзо возење

Ландов

Спречен шверц на марихуана од албанска на македонска страна преку Охридско Езеро

Ландов

Приведена Австралијанка поради пречекорување на дозволениот туристички престој во државата

Ландов

За пет часа казнети 176 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Ландов