Возач од Ресен со џип излета од патот и загина кај Горно Дупени

Од:

46-годишен возач од Ресен вчера попладне загинал откако излетал од патот кон селото Царев Двор, соопшти полицијата.

„На 28.07.2021 во 17.05 часот било пријавено дека на регионалниот пат Ресен-с.Царев Двор, после клучката за с.Горно Дупени, патничко возило „опел фронтера“, со ресенски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(46) од Ресен, излетало од коловозот. На местото на незгодата починал возачот. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Ресен“, се вели во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

Кривични пријави за жители на Дебар за узурпација на земјиште во државна сопственост

А1он

Со истрели од огнено оружје оштетени прозорци на теолошко училиште

А1он

Двајца насилници упаднале и го истепале, откако ја оставил вратата од домот отклучена

А1он

АНБ: Дирекцијата за безбедност на класифицирани информации до денот на приведувањето нема доставено барање за спроведување на безбедносни проверки за Миленкоски и другите две лица

А1он

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Кривична пријава за дебранец, на државно земјиште крај езеро започнал градба на објект

Ана Ололовска