Воз удри во едно лице после надвозникот во Визбегово

Од:

Воз што сообраќал на релација Скопје – Кичево, вчера удрил во едно лице на железничката пруга Скопје Север – Ѓорче Петров, после надвозникот во Визбегово. Лицето било пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Како што соопшти денеска МВР, случајот бил пријавен во полиција вчера во 17 часот.

Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин од 17:00 до 19:35 часот.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец тешко повреден откако паднал од моторцикл

Ландов

Скопјанец тешко повреден откако бил удрен од автомобил, возачот избегал

Ландов

Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Кристијан Ландов

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

А1он

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он