Вооружен кумановец одзел пари од жена за наводен долг на нејзиниот сопруг

Од:

Полициски службеници денеска го уапсиле М.Ѓ.(40) од Куманово.

„Тој се сомничи дека со употреба на сила влегол во куќа во населбата Карпош во Куманово и со закана со оружје кон сопственичката К.С.(41) одзел пари поради наводен долг на нејзиниот сопруг кон него. Кај него биле пронајдени ловечка пушка, пиштол, нож и одземените пари“, велат од МВР.

Уапсениот е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Двајца стружани оштетиле неколку возила, а нападнале и полицајци

Маж од Дебар им се заканувал на неговата мајка и на неговата малолетна сестра

Горан Наумовски

Кривична пријава за жител од Чашка кој физички ја малтретирал малолетната ќерка

Скопјaнец ја истепал својата 18-годишна сестра

Горан Наумовски

Жена е нападната од нејзиниот син во Аеродром

Прогласена епидемија на голема кашлица во Куманово

Катерина Ѓуровски