ВО ЖИВО: Следете ги во живо прес-конференциите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Во очекување на изборните резултати следете ги прес-конференциите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Митрески: СДСМ има предлог заклучоци за заштита на јазичните, идентитетски, културни и историски посебности на македонскиот народ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: СДСМ бара одговорност за насилството на протестите организирани од Мицкоски и Апасиев

Горан Наумовски

Пoвредени 47 полицајци, СДСМ го осудува насилството на ВМРО ДПМНЕ и Левица и бара одговорност

СДСМ: Мицкоски не се оградува од ставовите на Апасиев за радикализација туку го поддржува

Кузеска: Насилството го покажа вистинското лице на анти европската коалицијата ВМРО ДПМНЕ – Левица

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Мицкоски одби да учествува во работните групи за спорот со Бугарија