Заштитни столпчиња поставени на тротоарите кај Бит-пазар

Од:

Екипи на ЈП „Улици и патишта“ деновиве поставуваат заштитни столпчиња на булеварот Крсте Мисирков кај Бит-пазар. Со поставените столпчиња, велат од Град Скопје, се става крај на непрописно паркираните возила на овој потег.

dobivaj vesti na viber

„Со уредувањето на овој простор ќе се реши долгодишниот проблем со хаосот на овој потег кај Бит-пазар и ќе се овозможи нормалното одвивање на сообраќајот за сите учесници – пешаците, велосипедистите и возачите“, велат од Град Скопје.

Би можело да ве интересира

Град Скопје ги враќа имињата на улиците „Ленинова“, „Железничка“, „Мексичка“…

Жарко Настоски

Ибрахим Ругова, кројачот Ангелковски и Дејвид Боуви може да добијат улици во Скопје, Градот објави листа со над 500 нови имиња

Жарко Настоски

ВИДЕО: Невреме во Скопје, улиците поплавени

Жарко Настоски

ВИДЕО: Езеро среде Скопје, реки течат по улиците

Габриела Димковиќ-Мишевска

Голема дупка сред улица во Дебар Маало

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Жителите во Кисела Вода пред бунт, Град Скопје со ѕид од над еден метар сака да затвори две улици

А1он