(ВИДЕО) Новинарите со марш од Влада до Собрание: Стоп за понижувањата од политичарите

Би можело да ве интересира

Германија: Не е точно дека се обидовме да ги заплашиме турските новинари кои се наклонети кон Ердоган

Маж се обиде да избоде камерман со вилушка за скара на Ада Циганлија

Екипа на РТС нападната во Земун: Снимаа анкета, а потоа се појави напаѓач со шише во рака

Во последните 20 години загинаа повеќе од 1600 новинари

ССНМ го осуди нападот врз новинарската екипа на М Нет

Ана Ололовска

Владиката Петар отвора телевизија, ќе емитува квизови, вести и спорт во следните девет години

Орце Костов