Во Вевчани: Маж со пушка пукал кон домашни миленици

Од:

Вчера во 20.30 часот во Вевчани, полициски службеници од полициското одделение во струшкото село Велешта го уапсиле П.П.(67) од Вевчани.

Тој се сомничи дека околу 18 часот со воздушна пушка пукал кон кучиња домашни миленици, сопственост на Г.М. од Вевчани, кои на улица биле во придружба на сопственикот.

Пушката била одземена, а по целосно документирање на настанот, против П.П. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен вевчанец, пукал со пушка во домашни кучиња

Тригодишно дете почина – се застрела во глава со пушка што ја нашло дома

А1он

СДСМ: Градоначалникот на Вевчани и ВМРО-ДПМНЕ се неспособни да поднесат навремена апликација за финансирање на Карневалот

Ана Ололовска

Влајнкиноски: И покрај опструкциите од СДС-ДУИ и од Костадиновска и оваа година Вевчански карневал ќе има

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кочовски: Вевчанскиот карневал продолжува и оваа година и покрај немање поддршка од Mинистерството за култура

Ана Ололовска

Кривична пријава за лажниот лекар од Вевачни за надрилекарство, измама и за фалсификување

Катерина Ѓуровски