Во Велес откриени фалсификувани долари

Од:

Скопјанец во Велес пазарел со фалсификувана банкнота од 100 американски долари, па при претрес кај него биле пронајдени 396.200 долари, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„СВР Велес поднесе кривична пријава против М.М.(22) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 10.11.2021 во Велес во продажен објект, пријавениот употребил фалсификувана банкнота од 100 американски долари. На 25.11.2021 полициски службеници извршиле претрес во просторија која ја користел пријавениот, при што биле пронајдени сомнителни банкноти во износ од 396.200 американски долари во апоени од 100 долари“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава против скопјанец за даночно затајување

Ана Ололовска

Приведено лице од Скопје, го признало кривичното дело

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со централна потерница за издржување казна затвор од 3 години

Ана Ололовска

Приведен крадец баран по потерници за извршени шест кривични дела

Ана Ололовска

Претрес во Куманово, пронајдена марихуана, приведен дилер

Ана Ололовска

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

Ана Ололовска