Во Велес исчезнато 13-годишно девојче

Од:

Во полициската станица во Велес синоќа 32-годишна велешанка пријавила дека исчезнала нејзината 13-годишна ќерка.

dobivaj vesti na viber

Според мајката Т.И, девојчето се оддалечило од домот на 10 ноември околу 20 часот.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека се работи на пронаоѓање на девојчето.

Би можело да ве интересира

Фатен крадец при извршување на кривично дело

Ана Ололовска

Претрес во Битола, приведен дилер на хероин

Ана Ололовска

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Ана Ололовска

„Сканија“ со 49 мигранти излета од патот кај село Марвинци, возачот избегал

Ана Ололовска

Приведено лице од Неготино, неколку часа претходно одзело возило на скопјанец

Ана Ололовска

Приведено лице од скопско, предизвикало пожар на отворен простор

Ана Ололовска