Во Струмица и Василево пожарите активни

Од:

Во Струмица кај местото „Двата пата“ и во Василево се уште се активни пожарите.

Во пожарот кај Струмица повторно се ангажирани екипи од копно. Вклучени се лица од ТППЕ Струмица, Шумското стопанство, Комунално Струмица, делуваат девет противпожарни возила и еден багер од Еленица за проширување на патот.
Денеска ќе бидат погребани посмртните останки од Мите Ѓоргиев, третата жртва од огнената стихија во струмичко.
Во пожарот во село Требичино, општина Василено поради непристапност до пожарот екипите се повлечени од теренот. Од градоначалникот е побарано активирање на авионите од воздух. Нов пожар има кај село Љубојно, Ресенско, а локализиран е пожарот во Долно Татеши, Струшко.

Би можело да ве интересира

Боби Ѓошиќ назначен за в.д. директор на Центарот за култура во Струмица

А1он

Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола

А1он

Отворен Фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“

А1он

Земјотрес во Струмичко со интензитет од три степени

А1он

Две лица утрово ограбиле обложувалница во Струмица

А1он

ВИДЕО: Карлеуша наполни струмички клуб, турканици и еуфорија наместо дистанца и мерки

Leave a Comment

13 + 8 =