Во Струга пронајдена почината жена

Од:

Полицијата извести дека вчера вo 17.10 часот во полициската станица Струга било пријавено дека во домот во кој живеела била пронајдена почината П.А.(73) од Струга.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а увид извршила екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Поднесено обвинение за Мерко: Назначил в.д директор на училиште кое не ги исполнувал условите

Орце Костов

Мијалков излегува порано од затвор, Апелација го врати предметот „Империја“ на повторно судење

Орце Костов

Опожарена трска на струшкото крајбрежје

Мерко молчи по двете поднесени обвиненија, во обвинителствата против него има уште 14 активни предмети

Александар Тодески

Кривичен го препрати предметот против Мерко во струшкиот суд: Не биле надлежни тие, туку судот во чие подрачје се извршило делото

Автомобил излета од „Партизанска“ во Струга, тешко повреден е возачот

Горан Наумовски