Во сообраќајка повреден пешак во Скопје

Од:

МВР извести дека вчера во 15.30 часот е пријавено дека на крстосница од улиците „Благоја Паровиќ“ и „Никола Милошевски“ во Скопје, мопед управуван од малолетник од Скопје, удрил во пешакот А.А.(84) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот на автопатот Штип – Радовиш во прекин поради сообраќајна незгода

Опожарено возило на автопатот Велес-Скопје кај Пуста Кула, нема повредени

Констатирани тешки повреди кај малолетничката која вечерва беше удрена од возило во Скопје

Горан Наумовски

Малолетничка удрена од возило на булевар „Србија“, пренесена е во болница

Велешанецот кој беше пријавен за исчезнат загинал во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Горан Наумовски

Еден тешко повреден во сообраќајка меѓу автомобил и мотоцикл