Во Скопје возач удрил полицаец, го стартувал возилото и избегал

Од:

МВР извести дека вчера околу 22 часот на подрачје на Чаир во Скопје, полициски службеници се доближиле до возило „фолксваген пасат“ кое го управувал А.Е., да извршат легитимирање на лицата во возилото.

„Притоа, возачот го стартувал возилото и удрил еден полициските службеници, по што полициски службеници испукале два куршуми. Набргу, возилото застанало, а лицата го напуштиле местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Кривична за тројца полицајци – дозволиле да застари дисциплинската против колега осомничен за кражба на културно наследство

Само дисциплински за полицајците од Тетово, осомничени за три кривични дела

Казнет возач што возел 146 км на час на место каде е дозволено 50 км на час

Во Германија: Пијан возач возел автобус, за брзо време бил уапсен

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Во Германија: Вооружена жена се забарикадира во болница

Горан Наумовски

ВИДЕО: Полицајци тепале обезбедување на казино

Орце Костов