Струмица доби врби од 150 денари

Од:

Струмица доби ново вештачко езеро во градскиот парк  на површина од 800 метри квадратни.

dobivaj vesti na viber

Рекреативната содржина е збогатена со мостови, патеки, ќе биде полно со риби, патки се со цел да биде поинтересно пред се за најмладите кои се и најчести гости во паркот, велат од општина Струмица.

Ќе има и жални врби, кои велат струмичани, чинат само 150 денари.

[nggallery id=109]

Би можело да ве интересира

Полицаец од Струмица истепал приведено лице

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во „златниот сет”

Горан Наумовски

Струмица ќе биде домаќин на Егзит како дел од регионалниот Фестивал на храна и вино, во рамките на иницијативата Отворен Балкан

Тројца повредени откако автомобил излета од пат

Истрага за обид за убиство во Струмица

Тројца приведени за убиството на 22-годишното момче во Струмица