Струмица доби врби од 150 денари

Од:

Струмица доби ново вештачко езеро во градскиот парк  на површина од 800 метри квадратни.

Рекреативната содржина е збогатена со мостови, патеки, ќе биде полно со риби, патки се со цел да биде поинтересно пред се за најмладите кои се и најчести гости во паркот, велат од општина Струмица.

Ќе има и жални врби, кои велат струмичани, чинат само 150 денари.

[nggallery id=109]

Би можело да ве интересира

Општина Струмица објаснува за „кривиот“ кружен тек: Важна е функционалноста, а не изгледот

Жарко Настоски

Во голем пожар во струмичко Ново Село изгоре погон за производство на столови

„Струмица-град на културата 2021“ продолжува со концерт „Етно ноктурна-ноќна музика“

Ана Ололовска

„Струмица-град на културата 2021“ продолжува со изложба „Времено време“

Ана Ололовска

Струмичките пожарникари два дена го снабдуваат со техничка вода селото Мемешли

Ана Ололовска

Возачот кој ја прегази Верица Белчовска на пешачки премин доби 15 месеци затвор

Катерина Павлова-Николовска

5 comments

Marijana 18/06/2012 - 18:11 at 18:11

Na onie vo Skopje da ne rastat dijamanti?

Reply
no1 06/07/2012 - 18:34 at 18:34

Не растат дијаманти ама изгледа овие ќе родат грозје и конечно ќе присуствоваме на спектаклот
КОГА ВРБАТА ЌЕ РОДИ ГРОЗЈЕ

Reply
Jose 18/06/2012 - 18:27 at 18:27

Ovie nasive “Skopskite” vrbi se posebna sorta na vrbi… Grujovi VRBI zatoa se najskapi grujo koga kupuva vrbi ne gleda pari on za SITE pari kupuva!

Reply
Jas 18/06/2012 - 20:02 at 20:02

Grujo ne samo sto kupuva za site pari, toj ako treba i ke pozajmi za da gi kupi najskapite.

Reply
trpe 19/06/2012 - 10:50 at 10:50

Marija ne go tupi, Grujo e golem ,na firmata loso i odelo pa covekot gi platil po ekstra cena kolku povtorno da zazivee . Covekot razbira deka tamu ima vraboteni i deka treba plati da se podelat , a ke ima i obraz da zamoli da vrabotat nekoj sopartiec. Samo da ne mu tekne na denot na drvoto vrbi da sadi …

Reply

Leave a Comment

4 + 14 =