Во СЕП панел на тема „Западен Балкан и евроатлантските вредности“

Од:

Панел на тема „Западен Балкан и евроатлантските вредности“ ќе се одржи денеска во владиниот Секретаријат за европски прашања.

Настанот е дел од активностите за одбележување на европските денови во државава.

Најавено е учество на вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи и експерти од државава и странство.

Би можело да ве интересира

СЗО: Омикрон може да ја влоши ситуацијата во Европа

А1он

Европските дипломати разочарани од иранските измени на текстот на договорот

А1он

САД и ЕУ загрижени поради „проблематичните и еднострани акции“ на Кина

Ана Ололовска

САД, Канада, ЕУ и Велика Британија наметнаа координирани и засилени санкции против режимот во Белорусија

А1он

Европската перспектива на Македонија тема на средбата на Радев со Штајнмајер

А1он

Мамер: Забраната на ЕК за патување од Јужна Африка е мерка на претпазливост

А1он