Во пожар уништена сендвичарница кај Градскиот пазар во Охрид

Од:

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект во центарот на Охрид, во сервисната уличка што води од плоштадот кај Чинарот кон Градскиот пазар.

Пожарот бил пријавен околу 5 часот утрово во Територијалната противпожарна единица, од каде веднаш на терен биле испратени две противпожарни возила со шест пожарникари, кои со брза интервенција го изгаснале пламенот.

Во пожарот нема повредени, освен настанатата материјална штета на објектот.

Според првичните непотврдени информации, причина за избувнувањето на пожарот е човечка небрежност.

Би можело да ве интересира

„Кучиња се дават во крв додека некој се радува на победа“: Помеѓу Охрид и Струга изграден ринг за борби

Орце Костов

Пред ноќен клуб во Охрид истепани момче и девојка

45-годишна охриѓанка пронајдена мртва

СДСМ: Две години локална власт во Охрид, Пецаков и ДПМНЕ ги разочараа граѓаните

Предраг Петровиќ

Од три авто-сервиси во Охрид полицијата одзеде шест возила

Апсења во неколку градови низ Македонија: Предистрага „Синџир“ за дела против јавните финансии

Александар Тодески