Во Охрид уапсен крадец кој „оперирал“ во Битола

Од:

Вчера во 19 часот во Охрид, полициски службеници од Одделeнието за криминалистичка полиција го уапсиле Ѓ.З.(31) од село Љубојно, ресенско. Тој бил баран по централен распис од СВР-Битола, поради сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

dobivaj vesti na viber

Притоа, кај него биле пронајдени пари, во различни апоени и валути и повеќе други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Приведен крадец во Скопје, фатен веднаш откако ограбил жена

Горан Наумовски

Во Битола уапсен скопски крадец осуден на казна затвор од три ипол години

Приведен крадец од Куманово

Скопјанец лажел дека му украле мобилен телефон, ќе следува кривична пријава

А1он

Приведен крадец од скопско, одземеното пронајдено и ќе биде вратено на сопственикот

А1он

Приведени двајца крадци во Куманово, фатени на дело

А1он