Во фирма во Струмица пронајдени 330 килограми режан тутун без бандерола

Од:

Полициски службеници во фирма во Струмица пронашле 330 килограми режан тутун без бандерола.

– По добиени оперативни сознанија од Регионалниот центар за гранични работи Исток, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР и СВР Струмица во координација со Пазарен инспекторат од Струмица извршија контрола во фирма во Струмица, при што пронајдоа 330 килограми режан тутун без бандерола, наведува МВР во дневниот билтен.

Од МВР наведуваат дека по целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска

Приведен крадец во Гостивар

Ана Ололовска