Во четири наутро се запалила кујната во затворот Идризово, повреден е вработен

Од:

Вчера во СВР Скопје, вработен во Казнено поправната установа „Затвор Идризово“ пријавил дека околу 4:30 часот настанал пожар во затворската кујна, при што било повредено едно лице.

Огнот бил изгаснат од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а во пожарот со повреди се здобил Ј.Б., вработен во затворот, кој бил пренесен во поликлиника „Ченто“ за укажување на лекарска помош.

Полицијата извршила увид на местото на настанот, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Се запали воз во Белград

Горан Наумовски

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов

(ВИДЕО) Пожар во охридската кафеана „Беко“

Горан Наумовски

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов

Пожарот над тетовско Селце надминува два километри линија на оган, пожарната и НП апелираат за помош од државните институции

Жена со здравствени проблеми нападнала негувателка, а потоа предизвикала пожар и починала

А1он