Во „БМВ“ биле сокриени 12 мигранти

Од:

Денеска во реонот на село Богородица, гевгелиско, полициски службеници дале знак за запирање на патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, но возилото не застанало и продолжило со движење.

Набргу, на автопатот А1, во правец кон Скопје, на место викано „Мрзенска река“, возилото било пронајдено запрено, а во него се пронајдени 12 лица мигранти, од кои девет од Сирија и три од Пакистан.

Мигрантите биле сместени во Прифатно-транзитен центар „Винојуг“ во Гевгелија за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Два брода потонаа во близина на Тунис, загинаа најмалку 29 африкански мигранти

Потона брод со мигранти кој пловел од Тунис кон Европа, 34 исчезнати

Двајца илегални мигранти се задушија во товарен воз во Тексас

Горан Наумовски

Италијанската влада го обвини „Вагнер“ дека стои зад бранот мигранти во Средоземното Море

(ВИДЕО) Трагедија во Италија: 58 мигранти меѓу кои и деца загинаа во бродолом

Катерина Павлова-Николовска

Цела автобуска компанија се занимава со криумчарење мигранти

Горан Наумовски