ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе остане запаметен во историјата како политичар кој го газел и игнорирал Уставот

Од:

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение регираа на прес конференцијата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев во која што тој кажа дека единствено правилно би било сега СДСМ да го добие мандатот за формирање влада.

„Република Македонија нема да биде водена од аболициран криминалец, ниту ќе добие просоросова Влада.

Граѓаните на 11-ти декември ја дадоа својата поддршка за излез од кризата и гласаа за проекти, реформи и развој. Граѓаните на 11-ти декември ставија крај на деструкцијата и велепредавствата кои ги промовираше СДСМ како нивна политика.

Зоран Заев ќе остане запаметен во историјата како политичар кој ги газел и игнорирал Уставот и законите на Република Македонија. Единствено што знае еден аболициран криминалец е да лаже и манипулира, а не да ги толкува Уставот и законите.

Политичката кариера на аболицираниот Зоран Заев заврши на 11-ти декември. Најгласната порака што ја испратија граѓаните е дека тој мора да одговара и за барањето поткуп, и за велепредавство и за сите криминални тендери за кои се врзува неговото име“ стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Пролонгираното апсење на Јанева е само излезен план за избегнување одговорност на Заев

(ВИДЕО) Арсовски: Јанева е само една алка од синџирот на организиран криминал и корупција

(ВИДЕО) Трипуновски: Заев и Николовски Агенцијата за храна и ветеринарство ја претвораат во партиско дувло

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Правниот систем е девалвиран, за тоа се криви Заев, Русковска и Јанева

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Мотивите на Костадинов за заташкување на истрагата за „Рекет“ се јасни

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Истрагата за аферата „Рекет“ се претвори во фарса и театар

Ана Ололовска