ВМРО-ДПМНЕ: Стево Пендаровски се фали сам себе

Од:

„Каков дебакл – Стево Пендаровски си нарачал, со парите на граѓаните си платил, и со вработените од неговиот кабинет се фали дека бил човек од народот. Претседателскиот центар за политичка соработка заедно со граѓанско здружение изработил анкета со која со народни пари, Стево Пендаровски се фали сам себе“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

„Претседателскиот центар се финансира со буџетски пари на граѓаните и е наменет за работи кои ќе имаат општа полза, а не за кампања за кревање на рејтингот на Стево Пендаровски.

Граѓаните очекуваат од Пендаровски да даде решенија и правци за излез на државата од кризите, а тој ги троши нивните пари на политички маркетинг.

Очекуваме Пендаровски да се извини на народот за ова трошење на нивните пари за себепромоција“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Поскапувањето на струјата директно ќе удри на стандардот на граѓаните

Ана Ололовска

Мицкоски: Власта се плаши од предвремени парламентарни избори, ако пречката е техничка влада подготвени сме на избори и без неа

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Поради заевизмот во КОВИД пандемија Македонија е на врвот по смртност со над 8.100 починати

Ана Ололовска

Митева: СДСМ го осиромашува домашниот буџет и нуди парцијални решенија кој ќе имаат долгорочен негативен ефект

Ана Ололовска

Стоилковски: Ковачевски и Маричиќ го газат начелото за меѓусебно почитување и реципроцитет

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица

Ана Ололовска