ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ секогаш се пазарел со националните интереси

Од:

СДСМ се единствени во Македонија кои се пазарат со националните интереси, затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата, се наведува во реакцијата ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Шилегов.

dobivaj vesti na viber

Според партијата, секој знае дека СДСМ го смени знамето и а донесе срамната референца БЈРМ, а Заев изјави дека треба да ја свиткаме кичматата во спорот за името. Воедно се посочува дека, „Зоран Заев на косовска телевизија, пред неколку месеци предложи да се воспостави албанскиот јазик низ цела држава, Љубомир Фрчковски промовираше идеја за поставување Албанец за премиер на државата, а Бранко Геровски, еден од главните советници во СДСМ, во својата колумна сугерираше да се размислува за федерализација на Македонија“.

– Затоа Шилегов се обидува да го оттргне срамот на СДСМ од јавно декларираните ставови на партијата. Но, тргање на срамот не е можно. Не кога СДСМ се пазари со националните интереси на Македонија. На 24 април СДСМ ќе дознае што народот мисли за нивното пазарење со националните интереси, стои во реакцијата.

Би можело да ве интересира

Службеници во Владата како новинари, на државен трошок престојувале во Софија тврди ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Муцунски: Владата води попустлива политика во преговорите со Бугарија

Ана Ололовска

Арсовски: Покачувањето на просечната плата е вештачко

Ана Ололовска

Арсовски: Капиталните расходи двојно помали, инфлацијата двоцифрена, по ребалансот кризата ќе биде продлабочена

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки: СДСМ молчи за јавниот срам пред стратешките партнери за средбата на Џафери со чеченски политичари блиски до Путин

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле на средбите на Талат Џафери и лица од Чеченија кои претставуваат ризик за безбедноста на Македонија и западниот свет

Ана Ололовска

Leave a Comment

two × 1 =