ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се врати во институциите и да излезе на локални избори

Од:

Најавата за радикализација на протестите е само паничен рефлекс на СДСМ затоа што гледаат дека ја губат поддршката дури и од нивните малубројни членови. Ако Црвенковски и СДСМ се убедени дека граѓаните се на нивна страна да излезат на локални избори, кои ќе бидат со силен меѓународен мониторинг и по сите меѓународни стандарди, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната изјава на генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров.

dobivaj vesti na viber

Од оваа партија со порака до СДСМ, да осмислат програми и проекти, кои сметаат дека се добри за граѓаните, да најдат соодветни кандидати и да излезат на избори, на кои граѓаните ќе одлучуваат кому му веруваат и кој има подобра програма, а кој не.

– Цела оваа налудничава реторика на викања, удирања во гради, повторување дека народот е со СДСМ, а сите ние јасно гледаме дека народот не е со нив, како и реториката на самоповредување и борба со замислен противник во која Бранко сака од Гадафи да се претвори во Че Гевара, е тотално непродуктивна, наивна и никој во домашната, а ниту во меѓународната јавност не ја прифаќа. Доста глумите и се однесувате недостоинствено и самите се понижувате! Вратете се во институциите и излезете на локални избори, па да видите народот што мисли за вас, стои во соопштението од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ закажа протест за 18 јуни во Скопје

Кристијан Ландов

Мицевски: Уследува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во четири клучни области за граѓаните и разговор за предвремени избори

А1он

СДСМ: Фарса седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ со штетни одлуки нарачани од Никола Груевски

А1он

Николоски: Од 10 мај почнуваме со активна блокада на Собранието

Искра Манојлоска

ВМРО-ДПМНЕ: Бујар и Ахмети да се договорат дали ја праќале Теута Арифи предлог амбасадор или не и на колку места

А1он

(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски освен неконструктивност не покажува ништо друго, изборите ќе бидат во 2024 година

А1он

2 comments

Mite 18/01/2013 - 14:50 at 14:50

nesto ne ste arni tamu neli?zatoa barate posrednici?ilipanika ve fakja gledajki kolku narod izleguva po ulicite?nema da bide po vase!So ili bez Branko kje odime do kraj,da ve trgneme ednas zasekogas!

Reply
James T Kirk 21/01/2013 - 12:56 at 12:56

Доколку СДСМ се демократска партија која се залага за интересите на граѓаните на РМ, треба да се вразумат, да се вратат во институциите и да излезат на локалните избори. Народот на избори ја бира власта, дали било тоа парламентарна или локална, а не на улица како што сакаат опозиционерите.

Reply

Leave a Comment

10 + sixteen =