ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да го праша Заев како се стекна со фабриките за марихуана и лиценцата за експлоатација на глина за Еленица

Од:

СДСМ да го праша Заев како се стекна со фабриките за марихуана и лиценцата за експлоатација на глина за Еленица. Од позиција на премиер Заев им даде лиценци за производство на канабис и масло од канабис на своите братучеди велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

– Како премиер тој си издаде лиценца за експлоатација на глина за потребите на Еленица, семејна фирма на кланот Заеви. СДСМ е партија во чија влада двајца генерални секретари наместо да бидат техничка поддршка на владата потпишувале тендери од милиони. Рашковски и Зекири се пример какви криминалци има во СДСМ. За да можат да крадат СДСМ не сакаат да им ги покачат ниту платите на наставниците се вели в осоопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДС пронајде струја која ја произведува Мицкоски тогаш слободно нека ја одземе

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Наместо фабрикувани лаги за Ковачевски, Лефков да побара од Мицкоски струјата да ја даде бесплатно на граѓаните

СДСМ: Ги зголемивме платите во образованието за 36% во споредба со ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Шкријељ: Грижа за пензионерите во време на криза, 10% покачени пензии само оваа година

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Марковска: Одговорност на СДСМ во време на криза, обезбедена храна, енергенси и парно за зимата, само Мицкоски блокира

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Марковска: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува лаги, Ковачевски не е дел од сопствеништвото на Пиксел Груп

Ана Ололовска