ВМРО-ДПМНЕ: СДС не треба да се плаши од нашите постигнувања

Од:

„Се што е добро за граѓаните, не чини за СДС.

Колку побргу СДС сфати дека е власт, а не опозиција, толку подобро и за граѓаните и за државата.

Позитивните резултати треба да бидат поздравени и признаени. Само така ќе може да се направи исчекор напред и да се креираат нови вредности кои ќе го подобрат стандардот на граѓаните.

СДС не треба да се плаши од постигнувањата на ВМРО-ДПМНЕ. Тие треба да бидат дополнителен мотив за новата влада.

Граѓаните од СДС не очекуваат негација, деструкција и манипулација. Граѓаните очекуваат исполнување на дадените ветувања за стотици илјади нови вработувања, раст на БДП од 5%, просечна плата од 30000 денари, а најниска од 16000 денари.

Докторите очекуваат 100 000 денари плата, а не треба да се заборават и ветувањата за изградба на нови 500 километеи автопат“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Криминалот и корупцијата имаат име и презиме – Зоран Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: СДСМ нуди исти луѓе со исти лаги, време е да замине во историја

Ана Ололовска

СДСМ: Деструктивното ВМРО-ДПМНЕ упорно го блокира Законот за наставници и стручни соработници, упорно работи на штета на граѓаните и образованието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да се разбуди од сонот, сега е 2021 година, а не 2017 година, лагата по втор пат нема да им помине

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Мега скандал и шверцерско носење на ребаланс на буџет во Општина Гази Баба на седница која трае 20 часа, градоначалникот Георгиевски штити криминални интереси

Ана Ололовска

Мицкоски: Мини Шенген не е алтернатива за ЕУ

Ана Ололовска