ВМРО-ДПМНЕ: Одговорност од бездушниците Филипче и Заев, 20 медицински лица заболени од корона од само една болница

Од:

„Ситуацијата со коронавирусот е алармантна. Дваесет медицински лица заболени на една клиника во рамки на кампусот клиники Мајка Тереза. Или дваесет лица заболени на Клиниката за нефрологија“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ќе може ли воопшто таа Клиника да функционира во наредниот период, што со пациентите кои секојдневно се таму на прегледи, што со пациентите кои без дијализа не можат да живеат?

Зарем не ги јаде совеста бездушниците Филипче и Заев? Очигледно не, гајле им е.

Филипче и Заев дозволија покољ!

Филипче и Заев направија покољ, ги оставија на цедило медицисните лица кои се на првата борбена линија!

Филипче и Заев не обезбедија заштитна опрема за медицинските лица, а сега нема вакцини. Нема вакцини воопшто! Нема вакцини за никого!

За ова одговорност мора да има и тоа веднаш!“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ поднесе Предлог-закон за престанување на важење на Законот за попис

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Омилената фирма на Филипче „Кубис медикал“ за 3 години добила државни тендери од 5 милиони евра

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Николовски не може да се борат против корупција, тие се извор на корупција

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев најавува ново задолжување од 700 милиони евра, јавниот долг ќе надмине 7 милијарди

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче ставил потпис за набавка на томографи 15 милиони поскапи од првпат понудените

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Владата најитно да го осуди однесувањето на Радев

Ана Ололовска