ВМРО-ДПМНЕ: Од проектот МојДДВ најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати

Од:

Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.

„Со оваа мерка сиромашните и просечните граѓани најмногу што можат да добијат се 156 денари месечно или околу 1872 денари годишно, што е далеку од ветените 30.000 на Зоран Заев и СДСМ. Со оваа мерка СДСМ и Заев ги понижува граѓаните.

Доколку СДСМ и Заев искрено се грижеа за фирмите немаше да ги рекетира фирмите ширум Македонија.

На СДСМ единствено им е важно да се полнат нивните лични сметки и им е важен единствено личниот интерес, а за маките и проблемите на граѓаните воопшто и не им е гајле.

Заев и СДСМ со секој изминат ден ја носат Македонија во бездна. Ниту една популистичка мерка на СДСМ нема да успее да ја дефокусира јавноста од вистинските проблеми, криминалии, рекетирања, поткупи, закани и уцени.

Граѓаните нема да дозволат еден Зоран Заев и СДСМ да ја до уништат Република Македонија, затоа на следните предвремени парламентарни избори Заев ќе си замине од власт, а Македонија конечно ќе тргне напред.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трајковска: Дрворедот на „Максим Горки“ на најбрутален начин беше искасапен од СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Димитровска: Невообичаено е директорите од центрите за социјална работа да вршат увид во домовите на корисниците на социјална заштита

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стаменковска: Полнењето на јавната администрација и злоупотребата на институциите мора да заврши

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Заев и СДСМ потценувајќи ја интелегенцијата на професорската и наставничката фела, секој месец им крати по 5.660 денари

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се што прави изминатиов период се сведува на лажење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Заев и СДСМ им кратат на професорите во основно и средно образование 5.660 денари од платата месечно

Ана Ололовска