ВМРО-ДПМНЕ: Народот не сака повеќе да биде манипулиран, лажен и краден

Од:

„Граѓаните држат до сопствените чест и углед, па затоа одбија да се качат во автобусите и да дојдат на митингот на човекот кој ги навредуваше нарекувајќи ги „стока“.

Автобусите организирани од страна на Пендаровски и Заев останаа полупразни бидејќи народот е за враќање на правдата во Македонија.

Расипничкото, криминално владеење на Заев и Пендаровски доведе до најслаба посетеност на нивниот централен митинг вчера во Скопје. Иако главниот град на Република Македонија беше блокиран од автобуси кои СДСМ ги донесе од цела држава, митингот беше дебакл.

Граѓаните испратија јасна порака дека не ја поддржуваат оваа Влада. Луѓето ниту со сила, ниту со закани, уцени и притисоци не прифатија да бидат искористени за верифицирање на антидржавните политики на Заев и Пендаровски.

Народот не сака повеќе да биде манипулиран, лажен и краден. Криминалот, непотизмот, хаосот во земјоделието, фамилијарните бизниси на сметка на државата, катастрофите во земјоделските политики на маката на земјоделецот се олицетворение на СДСМ за овие две години власт.

Стево Пендаровски и Зоран Заев ќе изгубат на овие претседателски избори. Народот ја даде поддршката на ВМРО-ДПМНЕ и на Гордана Сиљановска Давкова кога се појави во рекорден број на централниот митинг во Скопје пред Владата на Република Македонија.

Јасна е пораката која народот ја испрати до СДСМ и Пендаровски кои треба да почнат да се подготвуваат за голем пораз. Народот ќе избере жена Претседател. На Македонија и треба правда. Татковината повикува“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Калевска-Ванчева: Законот за ЈО обезбедува политиката да остане надвор од изборот на обвинителите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николовска: Дали владата на Заев доделила лиценца за одгледување канабис на неговиот иден зет Иван Проданов?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Разобличени се сите маски на независното расцветано судство на Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Спасовски трошел 4 милиони евра за да се изживуваат со оние кои не размислувале криминално како него

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ацевски: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски го блокираат решавањето на проблемот на граѓаните со долговите и каматите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: СДСМ стави крај на насилството врз новинарите и обезбеди слобода на медиумите, потврдено од ПССЕ

Ана Ололовска