ВМРО-ДПМНЕ: Прославата на Арсовска скопјани ги чинеше нула денари

Од:

Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на Мартин Попов од СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„Новогодишната прослава чинеше за 100 илјади евра помалку од таа што Шилегов ја направи на криминален начин и за која ДКСК покрена иницијатива за разгледување.

Прославата на Арсовска скопјани ги чинеше нула денари, за разлика од тие кои ги организираше најбогатиот градоначалник во Европа, Петре Шилегов.

Од ваквите автоголови и лаги на СДСМ, и Мартин Попов кој што го пуштаат очигледно низ вода, на јавноста и е преку глава.

Но, прашањето на кое требаше да одговори СДСМ денес е:

Како граѓаните да го преживеат новото второ поскапување на струја од над 15 проценти?

Новото поскапување на парното греење за 14,05 проценти?

И новото поскапување на метанот за 120 проценти?

Веројатно овие прашања не ги засегаат милионерите од СДСМ на кои крадените пари им се доволни, но граѓаните не може да врзат едвај крај со крај поради расипништвото на власта“, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Данела Арсовска е иста како Мицкоски, молчи за Груевски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Устамитова: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: СДСМ и мнозинството ќе ги искористат деловничките можности да се усвои ребалансот на Буџетот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Осудениот криминалец Груевски откри нови работи, дали Арсовска е неговиот контакт?

Ана Ололовска

СДСМ: Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ спротивно на закон го поставиле Ѓоко Велковски за секретар на Град Скопје

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Ана Ололовска