ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата

Од:

„Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата. Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично да преземе одговорност за однесувањето на истиот“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„Ковачевски прифати целата влада да застане зад примитивизмот на Џафери и да го оправда, само за примитивецот од Форино да остане на функција, а со тоа и да не падне владата.

Ковачевски го оправда малтретирањето на вработените во собранието, и тој застана зад пцовките, навредите и мобингот на Талат Џафери само за да ја зачува владата.

Ковачевски е спремен да жртвува десетина луѓе, и истите да носат психички трауми, само за тој да остане ден повеќе на власт.

Токму затоа потребни се предвремени парламентарни избори час поскоро. За целата држава да не биде заложник на пар луѓе очајни за власт по секоја цена“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Кога веќе призна Ковачевски дека тајно се преговара, што преговараат и кои се позициите на тимот кој преговара?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Со СДСМ народот е се посиромашен, АД ЕЛЕМ понуди 17% поскапа струја

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Народот го чувствува осиромашувањето и националното понижување, а во исто време го гледа дивеењето и насилството на власта

Ана Ололовска

Стојаноска: Да се симне имунитетот на пратеникот Арбер Адеми и да одговара за насилството во Собранието

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: ЕЛЕМ најавува ново поскапување на струјата од најмалку 17%, нов ценовен шок за осиромашените граѓани

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да каже што тајно преговара тим од владата во Софија

Ана Ололовска